About

Cahit Güngör

Advertisements

8 thoughts on “About

 1. İyi günler Cahit Bey. Evi satıp bir iş kurmak istiyoruz İzmir de. Ben metalurji ve Malzeme Müh. öğrensiyim babamsa emekli bankacı bize ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz max. 100.000 ytl sermaye ile. Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Merhaba Bahattin,
  İzmir’de yaşayan bir insan olarak, son aylarda yaşadığımız orman yangınlardan haberdarsındır. Hatta çevrenizde bile gerçekleşmiş olan, yolculuklar sırasında karşılaştığınız kararmış yanmış ormanlar vardır.
  Sıcakların yıllar itibariyle yükselme gösterdiği zaman diliminde ormanların korunması önemini çok artırıyor.
  Bu bağlamda ormanların korunması ile ilgili projelere kaynak aktarımının artacağını ve pazarın büyüyeceğini öngörüyorum.
  Proje şu:
  Dayanıklı küre benzeri biçimli, içerisinde ısı ve duman algılayıcıları bulunan, iletişim ağına bağlanabilen (GPRS ya da RF), konumunu bildiren cihazların geliştirilmesi.
  Projenin yazılım ve elektronik kesiminin yanı sıra uzun yıllar doğa şartlarında kalabilen, uçakla gerekli görülen yerlere havadan bırakıldığında işlevini sürdürebilen bir yapıya sahip olmalı. Burada okuduğun alanın sana verdiği bilgilerden faydalanabilirsin.

  Bu tür teknoloji projelerine kaynak bulmak çok zor değil.İlk aşamada çok cüzi bir sermaye bile size yardımcı olacaktır.
  Üniversitelerde KOSGEB’e bağlı Kuluçka merkezleri mevcut.
  Projenizi, ne kadar süreceği, hangi pazara hitap ettiği, ne kadar kazanç sağlayacağını anahatlarıyla belirttiğiniz bir form dolduruyorsunuz.
  Bir kurul karşısına çıkıyorsunuz. Kurul onaylarsa. Projeniz için kuluçka merkezinde bir yer tahsis ediyor. Her türlü masrafınızın yarısını hibe olarak karşılıyor. Buna senin çalışan olarak maaşın da dahil. Şöyleki; diyelim sen ve baban şirketin sahibisiniz, aynı zamanda, sen metalurji mühendisi olarak, babanda şirket yöneticisi olarak çalışıyorsunuz. Senin maaşın 3000 YTL ise, KOSGEB bu maaşın 1500 YTL’sini veriyor. Aynı şey şirket yöneticisi olan baban için de geçerli. Aldığınız cihazların, katılacağınız fuarların ve daha pek çok masrafını n yarısını hibe olarak alıyorsunuz.

  Bu durumda evinizi satmanıza gerek olmaz. Sağlanan bu imkanlar çerçevesinde, kuluçka merkezinde projenizi hazırlarsınız. Ürün ortaya çıktığında çıkan talebe göre hareket edersiniz. Tutarsa ülkemizin ihtiyacı olan başarılı bir teknoloji şirketi doğmuş olur. Tutmazsa ürün yine sizin ürününüz başka alanlarda şansınızı dener, bu projede edindiğiniz tecrübe ve bilgi birikimini kullanırsınız.

 3. İyi günler Cahit Bey.

  benim 400.000 € sermayem var ben ve agbim en son yaptigimiz is donerdukanimiz vardi biraktik biz belcikada yasiyorus.ikmizde ticareti seviyoruz ve kendimize inaniyorus ve tavsiyelerinizi bekliyoruz

 4. merhaba cahit bey; ben bir yazılım muhendisiyim ve analistim, bu gune kadar elimdeki projeler nedeni ile ilgimi sadece yazılım dillerine odakladım. su anda ab uyum sureci nedeni ile devlet eli ile akıs mantıgı degisen bir sektore erp yazılımını kendi cabalarım ile bir noktaya getirdim fakat yasanan kriz ortamı nedeni ile hayatımı devam ettirmek zorunda kaldim ve 15 gundur bu isle ugrasamiyorum. java , c++ , c# gibi c89 sentaksını kullanan diller ile 20 yıla yakın zaman dır program gelistiriyorum. su ana kadar tamamladıgım en ufak projeden bile kucuk olan bu proje cok ciddi bir sekilde zaman sorunu olan (4925 sayılı karayolu tasıma yonetmeligi 2003 yılında onaylandı ve cıktı 31/07/2009 da uygulama tarihi ) bir yazılım bu sektordeki bir kac firma ile de gorusmeme ragmen piyasa sartları nedeni ile bu konuyu biraz otelediler. benim sorunum bu projenin yuksek getirisi olmasına ragmen olusturma surecindeki giderlerin karsılanmasına yonelik kaynak bulamamam. bu konuda bana ne onerebilirsiniz. turkiye capında bu kanundan etkilenecek binlerce firma olacaktir ve sektorde bu konuda yazilmis olan butun yazilimlar su anda devletin sartlarını karsılamakdan acizler. buyuk bir pazar bulacagından emin oldugum ve bu sektorde olan referanslarla da bunu ispatlayabilecegimi biliyorum. Bu projeye inanarak katkı saglayan coder arkadaslarımda var ve bunlar tubitak ve saygın universitelerde hali hazirda calisan insanlar . zamanında yetismesi icin ihtiyac duyacagımız kaynakda cok fazla degil 30 bin -40 bin ytl arasına satılabilir urun haline gelmekte ve bu nakit neticesinde sadece istanbulda 10 civarında firma bu programı beklemekte. sizden gelecek cevap sonucunda en son istedigim seylerden birisi olan bu bekleyen firmaları (ki bunlar potansiyel musterilerdir ) bu projenin icine dahil etmektir. bir tanesine satılacak urun bedeline bunlardan bir veya birkacını dahil ettiginizde bu projenin tamamının gelirinden pay almak isteyeceklerdir. bahattin beyin konusu gibi orta vadeli borclanarak yada cok kısa zamanda alınan kaynagı geri odenmesinden sonra cuz-i miktarda hisseyi kabul edecek cozumlere sıcak bakıyorum. bu konuda ki onerilerinizi de bekliyorum. saygılarımla yavuz akay

 5. Cahit Bey Merhabalar,

  halkla ilişkiler-reklamcılık bölümünden yeni mezun oldum. Uzun süren dernek ve parti çalışmalarım oldu. Bir ajans kurmak istiyorum ancak sermayem yok. Girişimci olarak kendime güvenim ve çevremde hem ailevi hem sosyal desteğim fazla. Ne önerirsiniz neler yapabilirim?

 6. Cahit Bey, Merhaba, sitenize tesadüfen rastgeldim, ilginç, baktım herkes “ne yapabilirim sorusunu yöneltmiş size. Ayrıca anladığım kadarı ile izmir’desiniz. yanılıyor da olabilirim.
  bir firmada ihr-ith operasyon dept’da çalışıyorum. 41 yaşındayım. kendi ayaklarımda durma istegim olsa da sermaye sıkıntısından dolayı adım atamıyorum. zırai uretim hayalım, hep arastırıyorum ancak tıkanıklık sermaye olmadıgından ve hatta bir donum tarlam dahi yok.
  zirai uretim yapıp yurtdısı ihr yapmak istiyorum. Bazen git boş bir dağ yamacına dit 4 köseye zeytin agacı sen agaclandırmış ol be orayı alanı kullan diyorum ama korkuyorum cunku simdiye kadar devletle hic direkt olarak sorun yasamadım (endirekt olarak ta yasamadım ama!),
  birilerine danıssam fikrimi projemi aldatıılırım diye korkuyorum, sonuc endiseler icinde gecen zaman.
  sizinle ozelden de yazısmak isterim bu yuzden mumkun ise ozelimden de bana ulaşabilirmisiniz.
  saygılarımla

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s